Gå til mobilt website
Log ud
Bliv bruger
Min side
Hjælp
Auktioner
Fast pris
Kategorier
Få en vurdering
Tilbage
Auktioner
Lamper og belysning
Loftslamper
Følg denne vare
Følg ikke denne vare mere
Du er ikke logget ind
Du følger nu denne vare
Varer jeg følger
Arne Jacobsen for Louis Poulsen. 'AJ Royal' pendel
:
6383783
Hammerslagspris
:
400
Vurdering
:
< 1.000
Arne Jacobsen (1902-1971). AJ Royal-pendel med skærme af grålakeret aluminium. Fremstillet hos Louis Poulsen. Designet i 1960 til SAS Royal Hotel i København. Ø 50 cm. Fremstår med brugsspor, ridser, mærker samt afkortet ledning.
27-05-2023 15:06:58
Fået hammerslag? - Se transportmuligheder når du
betaler for din vare
5
15
50
Alle
Kundenr.
Dato
Tid (CET)
Bud
11926
25-05-2023
09:57:58
400
1110739
22-05-2023
15:48:20
350
Til toppen