Arne Jacobsen, Munkegaard/Myggen barstol (6)

Varenummer: 5653356

Næste bud: DKK 7.200
Vurdering: DKK 16.500
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Arne Jacobsen 1901-1971. Munkegaard/Myggen barstole med formspændt skal i finér af eg, ben af sorte pulverlakeret stålrør. SH 77cm. Fremstillede hos hos Howe, Middelfart. Udstillingsmodel med minimale brugsspor. (6)

Auktionen afsluttes:  19-08-2022 20:10:00
Showroom:   Odense, DK