Arne Jacobsen, Munkegaardsstole (4)

Varenummer: 6234669
Vurdering: DKK 10.500
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Arne Jacobsen. Munkegaards stole, model 3105 'Myggen' af formspændt valnødfinér, med stel af sortlakeret stål. Fremstillet hos Howe, Middelfart. Udstillingsmodeller, fremstår uden brugsspor, dog kan der være enkle håndteringsmærker. Modelfoto. (4)

Auktionen afsluttes:  07-08-2022 08:20:00
Showroom:   Odense, DK