Arne Jacobsen, Munkegaardsstole, lys cognacfarvet læder (6)

Varenummer: 6137398
Hammerslagspris: DKK 15.000
Vurdering: DKK 24.000

Arne Jacobsen. Munkegaards stole, model 3105 'Myggen' af formspændt finér originalt betrukket med lys cognacfarvet Savanna læder fra Sørensen læder, monteret på ben af forkromet stål. Fremstillet hos Howe, Fremstår uden brugsspor, dog uden original emballage. (6)
Auktionen afsluttes:  21-10-2022 20:12:00

808956 21-10-2022 19:44:02 DKK 15000