Arne Jacobsen, Munkegaardsstole, sortbrun læder (2)
Fast pris:
6.295
Vurdering:
8.000
Denne vare er sat til omsalg under nyt varenummer 6395072 Arne Jacobsen. Munkegaards stole, model 3105 'Myggen' af formspændt finér originalt betrukket med sortbrun Ultra læder fra Sørensen læder (fv. kode; tango 41590), monteret på ben af forkromet stål. Fremstillet hos Howe, Udstillingsmodeller, fremstår med minimale/ingen brugsspor, dog uden original emballage. Håndteringsmærker kan forekomme. (2)
Varen afsluttes:
01-07-2023 19:51:00