Gå til mobilt website
Log ud
Bliv bruger
Min side
Hjælp
Auktioner
Fast pris
Kategorier
Få en vurdering
Tilbage
Auktioner
Møbler
Stole
Følg denne vare
Følg ikke denne vare mere
Du er ikke logget ind
Du følger nu denne vare
Varer jeg følger
Arne Jacobsen, Oxford kontorstol, sort læder
:
6242860
Hammerslagspris
:
Vurdering
:
5.000
Denne vare er sat til omsalg under nyt varenummer 6259096
Arne Jacobsen (1902-1971). Oxford lavrygget kontorstol, monteret på drejelig fempasfod af aluminium. Sæde og ryg ombetrukket med sort læder, ca. 5-6 år siden af prof. møbelpolstrer. Fremstillet hos Fritz Hansen, H. 88 cm. Sædehøjde 43 cm. Alm. små/lette/forventelige brugsspor; herunder småridser på fod.
21-08-2022 20:36:00
Fået hammerslag? - Se transportmuligheder når du
betaler for din vare
5
15
50
Alle
Kundenr.
Dato
Tid (CET)
Bud
1958299
21-08-2022
16:51:50
2000
Til toppen