Arne Jacobsen. Par 'Syver' barstole, sorte (2)

Varenummer: 6298360

Arne Jacobsen. Par 'Syver' barstole med formspændte skaller i krydsfinér, sortlakeret. Stel af forkromet stålrør. H. 113, sædehøjde ca. 76 cm.
Fremstillet hos Fritz Hansen. Brugsspor, små ridser/skrammer. (2) Modelfoto.

Køb nu pris
DKK 6.400
Showroom:   DK, Roskilde, Store Hedevej