Varenummer: 6204239

Arne Jacobsen (1902-1971). Sæt på otte 'Myren' spisestole med skaller i formspændt krydsfinér, stel af forkromet stålrør. Formgivet 1955. Fremstillet hos Fritz Hansen, model 3101, Fremstår nybetrukket med sort anilin læder. Sh. 45 cm. Minimale brugsspor. (8)
Varen afsluttes:  19-06-2023 19:56:00