Arne Jacobsen. Sæt på seks stole 'syveren' , model 3107, sortlaseret. (6)

Varenummer: 6216726
Hammerslagspris: DKK 9.000
Vurdering: DKK 12.000

Denne vare er sat til omsalg under nyt varenummer 6270102
Arne Jacobsen 1902-1971. Sæt på seks stole 'syveren', skaller af formspændt sortlaseret finér, black 195, stel af forkromet stålrør. Formgivet 1955. Fremstillet hos Fritz Hansen med label herfra, model 3107. H. 78/44,5 cm. Fremstår med minimale brugsspor. (6)
Auktionen afsluttes:  30-08-2022 20:22:00

2118485 24-08-2022 21:43:56 DKK 9000