Arne Jacobsen. Spisebord / cafebord.

Varenummer: 6188591

Næste bud: DKK 3.000
Vurdering: DKK 4.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Arne Jacobsen. Spisebord / cafebord med plade af fineret valnød med aluminium kant monteret med firpasfod. Fremstillet hos Fritz Hansen, 2007. H. 69,5 cm. Ø. 75 cm. Fremstår med ridser, mærker og brugsspor.

Auktionen afsluttes:  17-08-2022 14:22:21
Showroom:   Herlev, DK