Arne Vodder. Armstol af teak, model 62S

Varenummer: 6365798
Vurdering: DKK 3.800

Arne Vodder, Armstol, model 62S, stel af massiv palisander, sæder og rygstykker betrukket med sort læder. Formgivet i 1961. Fremstillede hos Sibast Furniture, H. 80 cm. Sædehøjde 46 cm. Fremstår med brugsspor / patina samt begyndende krakeleringer.
Auktionen afsluttes:  08-07-2023 13:38:52