Arne Vodder. Fritstående skrivebord, palisander

Varenummer: 6193042
Hammerslagspris: DKK 5.600
Vurdering: DKK 15.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Arne Vodder. Fritstående skrivebord af fineret palisander, front med fire skuffer med greb af forkromet stål. Fremstillet hos Sibast Møbler, mrk. herfra i skuffe. 1960'erne. H. 72 L. 204 B. 90 cm. Fremstår med brugsspor, markante ridser samt stedvist nuanceforskel og slitage på bordplade, små skruehuller i begge sider på stel.

Auktionen afsluttes:  12-07-2022 09:11:31
Showroom:   Aarhus, DK

2185002 10-07-2022 15:14:52 DKK 5600