Asger Jorn. Komposition. cd

Varenummer: 6267262
Hammerslagspris: DKK 5.200
Vurdering: DKK 8.000

Denne vare er sat til omsalg under nyt varenummer 6280703
Asger Jorn (1914-1973). Komposition. Litografi nr. 13/80. Sign. og dat. Jorn 63. 62 x 43 cm (82 x 61 cm). Fremstår med mindre riv samt buk på kanter.

Litteratur: Afbilledet i Galerie van de Loo, München værkfortegnelse over Asger Jorns tryk, side 267 no. 242.
Auktionen afsluttes:  01-10-2022 12:42:40

756345 27-09-2022 22:04:55 DKK 5200
78658 26-09-2022 14:15:12 DKK 5000