Asger Jorn. Komposition (cd)

Varenummer: 6291976
Hammerslagspris: DKK 750
Vurdering: DKK 2.000

Asger Jorn (1914-1973). Komposition. Litografi. Sign. i trykket. Indrammet omslag til bogværk 'Gallerie van de Loo Münchens værkfortegnelse over Asger Jorn' - Werkverzeichnis Druckgrafik, Galerie van de Loo München. 25 x 39,5 cm (36,5 x 50,5 cm). Litt.: Van de Loo nr. 187. Fremstår med midterfold i papiret som ved udgivelse.
Auktionen afsluttes:  03-01-2023 20:25:00
Showroom:   DK, Roskilde, Store Hedevej