På grund af copyright afgift på varen
kan billederne ikke vises.
Asger Jorn. Komposition, olie på lærred.cd Denne vare er sat til omsalg under nyt varenummer 5091273
Hammerslagspris:
305.000
Vurdering:
600.000
Asger Jorn. (1914-1973). Komposition, olie på lærred, sign. Jorn, samt på bagsiden 'Jorn 1950, signeret 1972'. 77,5 x 70,5 (84 x 77 cm)
Proveniens: Museumsbygningens Kunstauktioner, 2006. F. C. Boldsen. København. DK. Knud Thomsen, Esbjerg. DK
Litteratur:
Guy Atkins: 'Asger Jorn: Jorn in Scandinavia 1930 - 1953' , nr. 633, afbildet side 386.
16-08-2018 15:00:00
Kundenr. | Dato | Tid (CET) | Bud | |
818884
14-08-2018
22:45:25
305000
154139
07-08-2018
11:44:23
300000