Asger Jorn. Litografi

Varenummer: 5396040
Hammerslagspris: DKK 650
Vurdering: DKK < 1.000

Asger Jorn (1914-1973). Indrammet omslag til Asger Jorns Bog 'Gallerie van de Loo Münchens værkfortegnelse over Asger Jorn' - Werkverzeichnis Druckgrafik, litografi, sign. i trykket. 25 x 39 cm (37 x 50 cm). Fremstår med svag midterfold som ved udgave.

Auktionen afsluttes:  30-07-2019 18:59:00
Showroom:  DK, Roskilde, Store Hedevej