August Jacobsen, maleri, fårehyrde i eksteriør

Varenummer: 5904739

Næste bud: EUR 40
DKK 298
Vurdering: EUR 200
DKK 1.490
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

August Jacobsen (1868-1955), maleri, fårehyrde i eksteriør, olie på lærred. Sommereksteriør med hyrde og fåreflok på en skovvej, signeret nederst til venstre, 48 x 78 cm (63 x 92 cm).

Auktionen afsluttes:  28-02-2021 20:30:00
Showroom:  Köln