August Jerndorff. Skovparti

Varenummer: 6144165
Hammerslagspris: DKK 300
Vurdering: DKK < 1.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

August Andreas Jerndorff (1846-1906). Skovparti, olie på plade, usign., betegnet med kunstnermærkat på bagside. 23 x 32,5 (34 x 43) cm. Maleriet fremstår med aldersrelaterede krakeleringer samt mindre kantafslag på plade.

Auktionen afsluttes:  16-01-2022 19:40:00
Showroom:  Vejle

2054851 10-01-2022 19:48:11 DKK 300