Auguste Louis Mathurin Moreau. 'La Rencontre', skulptur af bronzepatineret metal

Varenummer: 6274319
Vurdering: DKK 4.000

Auguste Louis Mathurin Moreau (1834-1917). 'La Rencontre', skulptur af bronzepatineret metal, monteret på sokkel af marmorimiteret træ. Sign. Le F. Moreau. H. incl. sokkel 57 cm. Fremstår med aldersrelateret patina, sokkel med revne.
Auktionen afsluttes:  31-01-2023 12:50:57