Kategori  Vurdering

Axel Helsted. Motiv med skov og vand.Olie på lærred

Varenummer: 5297931
Hammerslagspris: DKK 300
Vurdering: DKK 1.500
Axel Helsted (1847-1907). Motiv med skov og vand fra 1898 i olie på lærred. Signeret 'AH98' på forsiden af lærredet for Axel Helsted samt årstallet 1898. Fremstår med krakeleringer, en enkelt mindre afskalning samt aldersrelaterede spor.

Auktionen afsluttes:  09-04-2019 18:04:00
Showroom:  DK, Aalborg, Nibevej

1269794 05-04-2019 20:24:18 DKK 300