Axel Schovelin. Bønder samler tagrør ved åløb en efterårsdag

Varenummer: 6297210
Auktionen er ikke begyndt
Næste bud: DKK 12.000
Vurdering: DKK 16.000

Axel Schovelin (1827-1893). Bønder samler tagrør ved åløb en efterårsdag. Olie på lærred. Sign. A. Schovelin, 1857. 92 x 126 cm. (117 x 152). Fremstår med små retoucheringer samt lille hul i nederste højre hjørne.
Auktionen afsluttes:  09-02-2023 20:13:36