Varenummer: 6308460
Vurdering: DKK 3.000

Barok bæger af sølv med drevet, graveret og punslet ornamentik i form af blomsterbuketter bl.a. med tulipaner. Stemplet OF for uidentificeret mester. under randen punslet ejernavn og årstal 1758. H. 8,2 cm. Vægt 86 g. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, bule ved bunden.
Auktionen afsluttes:  22-02-2023 20:19:11