Baume & Mercier 'Riviera Triple Date Moonphase'. Herreur i 18 kt. guld med lys skive, 2000'erne

Varenummer: 6287706

Herrearmbåndsur fra Baume & Mercier, model Riviera Triple Date Moonphase, ref.nr.: 8721.000, i urkasse af 18 kt. guld, lys skive med punktindeks, ugedag-, dato- og månedsangivelse samt månefase, riflet optrækskrone med logo, safirglas, monteret med nyere læderrem med forgyldt Baume & Mercier spænde, quartz urværk. Ø. 34 mm. Medfølges af boks og kasse. Fremstår med brugsspor. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.

Køb nu pris
DKK 12.000