Bemalet chatol, bord og serveringsvogn (4)

Varenummer: 6298368
Hammerslagspris: DKK 400
Vurdering: DKK 2.400

Denne vare er sat til omsalg under nyt varenummer 6324661
Chatol i bemalet fyrretræ. Front med skriveklap bag hvilken skuffer og rum, herunder tre dybe skuffer. Overdel med to glaslåger, rigt udskåret top. H. 224 x 113 x 53 cm. Med messingbeslag/manglende greb/løse. Bemalet bakkebord ilagt fliser h. 64 x 45 x 74 cm. Bemalet bord med cabrioleben h. 63 x 89 x 52 cm. Fremstår med brugsspor og skrammer. Nøgle mangler. (4)
Auktionen afsluttes:  27-12-2022 14:33:00