Bemalet chatol, bord og serveringsvogn (4)

Varenummer: 6298368

Næste bud: DKK 1.200
Vurdering: DKK 2.400

Chatol i bemalet fyrretræ. Front med skriveklap bag hvilken skuffer og rum, herunder tre dybe skuffer. Overdel med to glaslåger, rigt udskåret top. H. 224 x 113 x 53 cm. Med messingbeslag/manglende greb/løse. Bemalet bakkebord ilagt fliser h. 64 x 45 x 74 cm. Bemalet bord med cabrioleben h. 63 x 89 x 52 cm. Fremstår med brugsspor og skrammer. Nøgle mangler. (4)

DKK 1.200
Auktionen afsluttes:  01-12-2022 19:52:25
Showroom:   DK, Næstved, Gl. Holstedvej