Bernhard Hertz. Vimtage armbånd af 14 kt guld, 57 gram

Varenummer: 6240549

Næste bud: DKK 12.000
Vurdering: DKK 15.500
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Bernhard Hertz, København. Kraftig leddelt armlænke af 14 kt. guld, monteret med kasselås med dobbelte sikkerhedshasper fra 1972, stemplet "BH samt 585". L. 19 cm. B. 11,8 mm. Vægt: 57 gram. I æske med handelsdato. Fremstår med brugsspor.

Auktionen afsluttes:  12-08-2022 18:24:37
Showroom:   Aalborg, DK