Bernhard Hertz. Vintage armbånd af 14 kt guld, 57 gram

Varenummer: 6240549
Hammerslagspris: DKK 12.500
Vurdering: DKK 15.500

Bernhard Hertz, København. Kraftig leddelt armlænke af 14 kt. guld, monteret med kasselås med dobbelte sikkerhedshasper fra 1972, stemplet "BH samt 585". L. 19 cm. B. 11,8 mm. Vægt: 57 gram. I æske med handelsdato. Fremstår med brugsspor.
Auktionen afsluttes:  23-08-2022 19:40:00

2139050 23-08-2022 19:21:53 DKK 12500
480923 18-08-2022 18:27:47 DKK 12000