Bertha Dorph (tilskrevet). Portræt af kvinde

Varenummer: 5616265
Hammerslagspris: DKK 350
Vurdering: DKK < 1.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Bertha Dorph, tilskrevet (1875-1960) Gouache og bly på papir. Kvindeportræt. Sign. og dateret B Green 1898 (Bertha Dorphs ungpigenavn). 59 x 46 cm (71 x 58). Fremstår med skjold i venstre side.

Auktionen afsluttes:  17-03-2020 19:23:00
Showroom:  DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej

1961724 17-03-2020 10:12:32 DKK 350
717434 16-03-2020 14:37:49 DKK 300