Brillantvedhæng, 14 kt. m/ salngekæde (2)

Varenummer: 6235596
Vurdering: DKK 3.800

Brillant vedhæng udført i 14 kt guld og satineret hvidguld besat med tre brillantslebne diamanter på tilsammen 0.08 ct. Farve: Top Wesselton (F). Klarhed: SI. H. ca. 1,7 cm, stemplet Br. J/ 585. dess. 12478000. Slangehalskde i forgyldt sterlingsølv, L. 38 cm medfølger. (2)
Nyt/ ubrugt.
Leveres i smykkeæske
Velj. butikspris: DKK 6,760,-
Auktionen afsluttes:  13-03-2023 12:29:00
Showroom:   DK, Aarhus, Tomsagervej