Gå til mobilt website
Log ud
Bliv bruger
Min side
Hjælp
Auktioner
Fast pris
Kategorier
Få en vurdering
Tilbage
Auktioner
Glas, porcelæn og keramik
Figurer
Følg denne vare
Følg ikke denne vare mere
Du er ikke logget ind
Du følger nu denne vare
Varer jeg følger
Bing & Grøndahl, Royal Copenhagen / Kongeligt Porcelæn m.m. Samling figurer m.m. (15)
:
6373910
Hammerslagspris
:
Vurdering
:
1.000
Bing & Grøndahl, Royal Copenhagen / Kgl. P. m.m. Samling figurer m.m., bl.a.
B&G løvekande el. chokoladekande uden låg 1. sort. H. 25 cm
B&G 2127 1. sort. H. 13 cm
B&G 2340 1. sort. H. 13 cm
B&G 1984 1. sort. H. 6 cm
B&G Lisa Engqvist lågkrukke glaseret stentøj nr. 5807 H. 7,5 cm
B&G Aarestrup m/ blomster ovalt fad nr. 15 2. sort. L. 40 cm
RC Christel stjernetegnsfigur Tvilling nr. 1249 104 m/ chip H. 25 cm
RC 780 / 2882 1. sort. 11 x 11 cm
RC Arnold Krog / Blå Vifte ovalt fad nr. 1212 / 11546 2. sort. L. 48 cm
Aluminia trekantet fad nr.14 / 39 1. sort. 15 cm
J.P. Dahl-Jensen krakelé skål nr. 118 / 382 1. sort. Ø 10,5 cm
Michael Andersen & Søn, Bornholm stentøjs vase delvist glaseret nr. 6138 H. 17,5 cm
Normann Copenhagen Krenit skål Ø 16 cm
Cavila turkisglaseret vase m/ hanke H. 20 cm
Lille glasfugl L. 8,5 cm
Fremstår m/ alm. brugsspor. (15)
27-05-2023 12:22:45
Fået hammerslag? - Se transportmuligheder når du
betaler for din vare
5
15
50
Alle
Kundenr.
Dato
Tid (CET)
Bud
121934
27-05-2023
12:20:45
354417
23-05-2023
13:16:31
500
Til toppen