Bing og Grøndahl. Porcelænsservice (54)

Varenummer: 6304752
Hammerslagspris: DKK 350
Vurdering: DKK 1.200

Bing og Grøndahl. Porcelænsservice med lysegrøn og guld kant. Bestående af: 10 tallerkner nr. 25. 12 tallerkner nr. 22. Lågterring nr. 5. Fem ovale fade: To nr. 39, 18, 16 og 15. Sauceskål nr. 8. Skål nr. 43. 12 tallerkner nr. 28A, heraf en med skår. Samt 12 isassietter af glas, en med skår.
1. sort såfremt andet ikke fremgår. Fremstår med alm. brugsspor. (54)
Auktionen afsluttes:  26-11-2022 11:03:01

697773 25-11-2022 17:10:57 DKK 350
334621 23-11-2022 07:02:08 DKK 300