'Bismark' halskæde af 14 kt guld

Varenummer: 6383319
Hammerslagspris: DKK 4.200
Vurdering: DKK 6.000

Halskæde i 'bismark mønster' i forløb af 14 kt guld med kasselås og dobbelt sikkerhedshaspe. Stemplet 585, Gifa. L. 42 cm. B. 4-7 mm. Vægt 21 gram. Fremstår med brugsspor.
Auktionen afsluttes:  25-06-2023 19:49:00

981595 25-06-2023 19:40:40 DKK 4200
1015489 21-06-2023 17:59:53 DKK 4000