Björn Alge for Lindlöfs. Et par armstole (2)

Varenummer: 6375373
Vurdering: DKK < 1.000

Björn Alge. Et par stole med stel af blankforkromet stålrør, cirkulært sæde og ryg af lakeret bøgefinér. H. 75 cm. Sh. 46 cm. To medfølgende læderhynder. Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder stel med ridser, afskalninger og skrammer.
Auktionen afsluttes:  27-05-2023 19:35:57