Björn Selder, skulptur, marmor, 180 cm
Vurdering:
SEK
15.000
9.569
Björn Selder, 1940-1999. Skulptur i vit marmor. Torso. Monterad på sockel. Höjd 100 cm, inkl. sockel ca 180 cm. Smärre nagg. Skulpturen har delats från sockeln och behöver monteras om för att stå stadigt.
Proveniens: Hotel Mäster Johan, Malmö. OBS! Mycket tung.
06-10-2017 18:51:00