Blinkenberg CPH. Chaiselong model Vip Waterfall Exotic.

Varenummer: 5036665
Hammerslagspris: DKK 4.400
Vurdering: DKK 8.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Blinkenberg CPH. Chaiselong model Vip Waterfall Exotic, udført af fineret teak med gennemgående afstandsstykker af messing. Hynde af cognac farvet læder. Signeret. Denne stol er en prototype. Stolen kan bruges både inde og ude. Mål. H. 89 cm. B. 51 cm. L. 135 cm.

Om Blinkenberg CPH.
Blinkenberg CPH er en ung dansk designvirksomhed med gamle traditioner. Med inspiration i funktionalistisk design, er det Blinkenberg CPH’s ambition at bringe design med et formål til live. Deres mål er at designe, udvikle, identificere, promovere og markedsføre unikt dansk design baseret på enkelthed og stolte danske designtraditioner.

Auktionen afsluttes:  10-07-2018 15:00:00
Showroom:   Herlev, DK