Luksusure

Børge Mogensen. Dobbelt kommode, egetræ

Varenummer: 6368500

Næste bud: DKK 5.000
Vurdering: DKK 10.000

Børge Mogensen. Dobbeltkommode af fineret egetræ, front med 10 skuffer, stel af massivt egetræ. Fremstillet hos C. M. Madsen, mrk. herfra. 1960'erne. H. 93 L. 122 D. 44 cm. Fremstår med brugsspor og afslag på finer.

DKK 5.000
Auktionen afsluttes:  06-06-2023 21:17:00