Gå til mobilt website
Log ud
Bliv bruger
Min side
Hjælp
Auktioner
Fast pris
Kategorier
Få en vurdering
Tilbage
Auktioner
Møbler
Skabe, kommoder
Følg denne vare
Følg ikke denne vare mere
Du er ikke logget ind
Du følger nu denne vare
Varer jeg følger
Børge Mogensen. Sekretær / chatol fineret med teaktræ
:
6252872
Hammerslagspris
:
4.600
Vurdering
:
6.200
Børge Mogensen (1914-1972). Sekretær / chatol fineret med teaktræ, front med tre skuffer samt nedfældelig klap bag hvilken hylder samt udtræksskuffer, monteret på massive ben af egetræ. Nøgle medfølger. Fremstillet hos Søborg Møbler. 1950'erne. H. 120 B. 100 D. 30,546 cm. Fremstår med reparation af ene håndtag samt ridser og brugsspor.
28-11-2022 13:14:42
Fået hammerslag? - Se transportmuligheder når du
betaler for din vare
5
15
50
Alle
Kundenr.
Dato
Tid (CET)
Bud
2082329
27-11-2022
08:19:18
4600
Til toppen