Børge Mogensen. Tre reoler af teaktræ (3)

Varenummer: 6330442
Hammerslagspris: DKK 4.200
Vurdering: DKK 5.000

Børge Mogensen. To reoler af fineret teaktræ, H 140, 122 x 26 cm. Enkelt reol, H 67, 122 x 26 cm.
Fremstillet hos C. M. Madsen for FDB.
Fremstår med alm. brugsspor samt enkelte ridser og skrammer. (3)
Auktionen afsluttes:  26-01-2023 20:03:29
Showroom:   DK, Roskilde, Store Hedevej