Kategori  Vurdering

Bord/konsol, bronze og marmor

Varenummer: 4943802
Vurdering: EUR 2.900
(DKK 21.605)
Bord/konsol, bronze og marmor, konstruktion af bronze med grøn og blå bemaling, svungne bordben med volutfødder, gennembrudt kant med blomstermønster og forbindelse mellem benene med muslingerelief, blågrøn marmorplade, mål: H. ca. 81 m, B. ca. 149 cm, D. ca. 86 cm, fremstår med brugsspor, ridser, afslag og slitage på materialet, bordpladen er blevet fornyet.

Auktionen afsluttes:  29-06-2018 20:14:00
Showroom:  DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr