Varenummer: 6341466
Vurdering: DKK 9.000

Damearmbåndsur fra Breitling, model Callistino, ref.nr.: B52043, serienr.: 4496, i urkasse af stål med forgyldte monteringer, lys skive med romertal, datoangivelse ved 3" position, safirglas, monteret med original lænke af stål med dobbelt foldelukke, quartz urværk. Ø. 28 mm. Indvendig L. ca. 15,5 cm. Medfølges af generisk etui. Fremstår med brugsspor. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.
Auktionen afsluttes:  25-06-2023 19:58:25