Breitling 'Chronomat'. Herrearmbåndsur i stål og 18 kt. guld

Varenummer: 6240653
Vurdering: DKK 16.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Herrearmbåndsur fra Breitling. Model 'Chronomat', ref. nr. 81950. Urkasse i stål, drejekrans i stål og 18 kt. guld, lys skive med stregindeks, datovisning, separat sekundviser, kronografviser, pushers, riflet krone, mekanisk urværk med automatisk optræk, cal. Breitling 13, monteret på stållænke. Ø. 39 mm. uden krone, ca. indvendig 17 cm. Fremstår med brugsspor og ridser. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.

Auktionen afsluttes:  01-10-2022 09:55:40
Showroom:   Herlev, DK