Breitling 'Chronomat'. Herrearmbåndsur i stål og 18 kt. guld
Vurdering:
16.000
Herrearmbåndsur fra Breitling. Model 'Chronomat', ref. nr. 81950. Urkasse i stål, drejekrans i stål og 18 kt. guld, lys skive med stregindeks, datovisning, separat sekundviser, kronografviser, pushers, riflet krone, mekanisk urværk med automatisk optræk, cal. Breitling 13, monteret på stållænke. Ø. 39 mm. uden krone, ca. indvendig 17 cm. Fremstår med brugsspor og ridser. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.
01-10-2022 09:55:40