Vurdering:
18.000
Herrearmbåndsur fra Breitling, model Chronomat, ref.nr.: 81950, i urkasse af stål med monteringer af guld, blåviolet skive med forgyldte arabertal, datoangivelse ved 3" position, separat sekundviser, stopursfunktion, chronograffunktion, safirglas monteret med nyere Nato-rem med spænde af stål, automatisk urværk. Ø. 39 mm. Fremstår med brugsspor, lettere patinerede visere. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.
07-08-2022 18:59:48