Brillant-hjertebroche af 18 kt. guld med blomster, i alt ca. 0.67 ct

Varenummer: 6294298

Næste bud: DKK 6.000
Vurdering: DKK 8.000

Brillant-hjertebroche af 18 kt. guld med tre rotérbare blomsterrosetter, brochen sat med 77 pavéfattede større og mindre brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.67 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS-SI. Stemplet delvis utydeligt CB, 750 på nålen.
Vægt ca. 6,3 g. Roset Ø 0,9 cm. Hjerte 3 x 3,1 cm. Minimale brugsspor.

DKK 6.000
Auktionen afsluttes:  03-12-2022 19:15:50