Brillant- og diamant cross-overring af 18 kt. hvidguld, i alt 0.50 ct

Varenummer: 6214938

Næste bud: DKK 4.000
Vurdering: DKK 5.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Brillant- og diamant cross-overring af 18 kt. hvidguld prydet med talrige brillantslebne og baguetteslebne diamanter, i alt 0.50 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI. Samlet carat er stemplet i ringskinnen. Stemplet med London import gold Hallmarks.
Vægt ca. 3,2 g. Front B. 0,8 cm. Ringstr. 54/17,25. Minimale brugsspor.

Auktionen afsluttes:  09-07-2022 20:04:11
Showroom:   Vejle, DK