Vurdering:
5.000
Brillant- og diamant cross-overring af 18 kt. hvidguld prydet med talrige brillantslebne og baguetteslebne diamanter, i alt 0.50 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI. Samlet carat er stemplet i ringskinnen. Stemplet med London import gold Hallmarks. Vægt ca. 3,2 g. Front B. 0,8 cm. Ringstr. 54/17,25. Minimale brugsspor.
31-07-2022 19:08:14