Vurdering:
9.000
Brillant- og diamantring af 18 kt. guld prydet med 3 baguetteslebne diamanter og 11 brillantslebne diamanter i alt 1.00 ct. Farve: Top Crystal-Top Cape (I-K). Klarhed: VS-SI. Samlet carat er stemplet i ringskinnen. Stemplet med engelske import gold Hallmarks. Vægt ca. 4,2 g. B. 0,9 cm. Ringstr. 57/18,25. Aldersrelateret brugsspor.
27-07-2022 19:55:12