Brillant- og diamantring af 18 kt. guld, i alt 1.00 ct

Varenummer: 6211432

Næste bud: DKK 7.000
Vurdering: DKK 9.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Brillant- og diamantring af 18 kt. guld prydet med 3 baguetteslebne diamanter og 11 brillantslebne diamanter i alt 1.00 ct. Farve: Top Crystal-Top Cape (I-K). Klarhed: VS-SI. Samlet carat er stemplet i ringskinnen. Stemplet med engelske import gold Hallmarks.
Vægt ca. 4,2 g. B. 0,9 cm. Ringstr. 57/18,25. Aldersrelateret brugsspor.

Auktionen afsluttes:  02-07-2022 18:54:44
Showroom:   Vejle, DK