Vurdering:
5.000
Moderne brillant- og diamantring af 18 kt. guld med V-formet front prydet med 4 brillantslebne og 17 baguetteslebne diamanter, i alt 0.70 ct. Samlet carat er stemplet i ringskinnen. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI-P1. Stemplet med engelske import gold Hallmarks. Vægt ca. 4,3 g. Skinne maximum B. 0,5 cm. Ringstr. 58/18,5. Lettere brugsspor på guld.
10-08-2022 19:48:41