Brillant- og diamantring af 18 kt. guld med V-formet front, i alt 0.70 ct

Varenummer: 6215059
Vurdering: DKK 5.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Moderne brillant- og diamantring af 18 kt. guld med V-formet front prydet med 4 brillantslebne og 17 baguetteslebne diamanter, i alt 0.70 ct. Samlet carat er stemplet i ringskinnen. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI-P1. Stemplet med engelske import gold Hallmarks.
Vægt ca. 4,3 g. Skinne maximum B. 0,5 cm. Ringstr. 58/18,5. Lettere brugsspor på guld.

Auktionen afsluttes:  24-06-2022 20:17:47
Showroom:   Vejle, DK