Brillant ring af 14 kt hvidguld, 0.10 ct

Varenummer: 6291897
Vurdering: DKK 2.400

Toftegaard. Brillant ring af 14 kt hvidguld prydet med diamant der er brillant slebet på 0.10 ct, Farve: Wesselton (H), Klarhed: VS1, stemplet 585 samt mester, ringstørrelse 52 / 16,5 mm, vægt 4,4 gram. Fremstår med almindelig brugsspor.
Auktionen afsluttes:  22-11-2022 18:19:00