Brillant ring af 18 kt hvidguld, 1.70 ct

Varenummer: 6293543

Næste bud: DKK 6.400
Vurdering: DKK 8.000

Brillant ring af 18 kt hvidguld prydet med brillant slebet diamanter hvor af 7 brillanter indfattet i rødguld omkranset af utallige mindre brillanter på i alt 1.70 ct. Farve: Top Crystal (I) / Wesselton (H), Klarhed: VS2 til SI2, ringstørrelse 55 / 17,5 mm, stemplet 750 samt mester, vægt 8,8 gram. Fremstår med lette brugsspor.

DKK 6.400
Auktionen afsluttes:  04-12-2022 19:09:35
Showroom:   DK, Aalborg, Nibevej