Vurdering:
5.000
Brillant-solitairering af 18 kt. hvidguld prydet brillantslebnen diamant på 0.22 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI. Caraten er stemplet i ringskinnen. vægt ca. 2,7 g. Front B. 0,92 cm. Ringstr. 53/17. Lettere brugsspor på hvidguld.
10-12-2023 09:47:00