Varenummer: 6368728
Vurdering: DKK 5.000

Brillant-solitairering af 18 kt. hvidguld prydet brillantslebnen diamant på 0.22 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI. Caraten er stemplet i ringskinnen.
vægt ca. 2,7 g. Front B. 0,92 cm. Ringstr. 53/17. Lettere brugsspor på hvidguld.
Auktionen afsluttes:  10-12-2023 09:47:00