Vurdering:
10.000
Brillant-solitairering af 18 kt. hvidguld prydet med brillantsleben diamant på ca. 0.50 ct. Farve: Champagne med let mælket tone. Klarhed: VVS. Stemplet HV 750. Vægt ca. 2,8 g. Front 0,5 cm. 56,5/18. Lettere brugsspor på hvidguld.
01-04-2023 19:06:21