Varenummer: 6273557
Vurdering: DKK 5.600

Brillantalliancering af 18 kt. hvidguld front prydet med 3 brillantslebne diamanter, i alt 0.45 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: P1-P2. Stemplet med engelske Birmingham gold Hallmarks.
Vægt ca. 1,7 g. Front B. 0,44 cm. Ringstr. 58/18,5. Brugsspor.
Auktionen afsluttes:  14-03-2023 19:51:04