Brillantring af 18 kt. gulguld og hvidguld , i alt ca. 0.77 ct

Varenummer: 6219067
Vurdering: DKK 11.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Brillantring af 18 kt. gulguld og hvidguld front prydet med større brillantsleben diamant på ca. 0.47 ct. Farve: Top Cape (L). Klarhed: VS., flankeret af 6 prinsesseslebne diamanter, i alt ca. 0.30 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed: VS-SI. Stemplet med engelske London import gold Hallmarks.
Vægt ca. 4,2 g. Front B. 0,6 cm. Ringstr. 54/17,25. Brugsspor på guld.

Auktionen afsluttes:  18-08-2022 19:23:41
Showroom:   Vejle, DK